Podstawowe zalety mat bitumicznych

| | 0 Comments| 10:25 am
Categories:

Maty bitumiczne są szeroko komentowaną alternatywą dla nawierzchni asfaltowych. W rzeczywistości stanowią one kolejną granicę w technologii budowy i utrzymania dróg. W porównaniu z innymi metodami układania oferują wiele zalet. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej! maty bitumiczne.

Chłonność maty bitumicznej

Bitum jest doskonałym nośnikiem dla wody i węglowodorów ropopochodnych (oparów, rozpuszczalników i cieczy). Z tego powodu bitum jest niezwykle chłonny. Absorbuje dwa razy więcej wody niż asfalt i do dziesięciu razy więcej niż beton. Dzięki temu żywotność bitumu zwiększa się nawet o 50%.

Bitum jest elastyczny

Bitum, dostępny na macie bitumicznej https://dlalakierni.pl/maty-bitumiczne jest bardzo elastyczny. Ta cecha czyni go idealnym dla infrastruktury pieszej i rowerowej. Jest również niezwykle trwały w kontakcie z promieniami UV, solą i wysokimi temperaturami. Dzięki temu stanowi świetną alternatywę dla betonu i asfaltu.

Wysoka elastyczność bitumu sprawia, że jest on doskonałą opcją dla skrzyżowań. Materiał może być zakrzywiony, aby zmieścić się wokół drzew, krawężników i innych przeszkód. Jednocześnie jest on niezwykle trwały i będzie w stanie wytrzymać ciężar samochodów poruszających się z dużą prędkością.

Bitum może być również używany do tworzenia chodników i mostów. Jest on niezwykle trwały, więc może wytrzymać ciężar pieszych lub innych konstrukcji bez zapadania się.