Motoryzacja i Opony Uncategorized Dlaczego tor w Modlinie jest tak popularny?

Dlaczego tor w Modlinie jest tak popularny?

| | 0 Comments| 8:05 am
Categories:

W Polsce nigdy nie było odpowiedniego toru wyścigowego, więc jedynymi miejscami, w których można było organizować imprezy były inne miasta w Europie. Utrudniało to ustalanie harmonogramu – wyścigi odbywały się o różnych porach roku i mogły cieszyć tylko tych, którzy mogli na nie podróżować.

Dlatego polski rząd zdecydował się na budowę odpowiedniego toru wyścigowego, na którym można by organizować imprezy o każdej porze roku. Modlin został wybrany, ponieważ jest położony w środku kraju. Dzięki temu jest dostępny dla jak największej liczby kibiców.

Rozważano również kilka innych lokalizacji, ale Modlin został wybrany, ponieważ spełniał kryteria, które określił rząd. Obiekt musiał mieć miejsce na budowę toru oraz dostęp do odpowiedniej ilości prądu i wody.

Planowane obiekty i atrakcje przy towrze w Modlinie

Jak wspomniano powyżej, na torze wyścigów samochodowych w Modlinie znajdą się pit-stopy, hotele i restauracje. Powstanie również tor treningowy, gdzie nowicjusze będą mogli poćwiczyć z gokartami i dokończyć swoją edukację przed awansem na główny tor. Planowany jest również „Park Technologiczny” – obszar poświęcony badaniom i rozwojowi, innowacjom i edukacji.

Oczekuje się, że tor przyniesie korzyści ekonomiczne dla regionu, szacuje się, że przyciągnie dodatkowo 7 milionów turystów rocznie. Oczekuje się również, że kompleks będzie stanowił znaczący impuls dla gospodarki obszaru, z szacowanym rocznym dochodem w wysokości 300 milionów euro z imprez, szkoleń i konferencji.

Kiedy odbędą się wyścigi?

Jak tylko tor zostanie ukończony, odbędzie się duża impreza z okazji otwarcia. Prawdopodobnie będzie to wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla sportów motorowych, albo duże wydarzenie organizowane przez FIA, albo duże wydarzenie wśród zespołów wyścigowych.

Po imprezie otwierającej, w ciągu roku odbędzie się wiele wyścigów. Kilka z ogłoszonych do tej pory wydarzeń to:

  • Legendy Sportów Motorowych: Będzie to seria wystaw, na których pojawią się najbardziej legendarne nazwiska w sportach motorowych. Ma się ona odbyć między czerwcem a sierpniem 2020 roku. – FIA Formula 3 European Championship: Będzie to inauguracyjny sezon Mistrzostw Europy Formuły 3. Odbędzie się on od sierpnia do października 2020 roku. – Lamborghini Super Trofeo Europe: Będzie to seria wyścigowa dla samochodów supersportowych. Odbędzie się od maja do października 2021 roku. – FIA World Touring Car Championship: Będzie to seria wyścigowa samochodów turystycznych rozgrywana między październikiem 2021 a styczniem 2022 roku.

Dlaczego wybrano Modlin?

Cały projekt będzie kosztował około 444 milionów dolarów i zostanie sfinansowany przez państwo. Klaster sportowy odpowiedzialny za organizację imprezy będzie dokonywał rocznej wpłaty.

Budżet obejmuje budowę obiektu sportowego, zakup niezbędnego sprzętu oraz opłacenie wynajmu toru. Klaster sportowy zapłaci również za niezbędny personel, marketing wydarzenia oraz organizację imprezy sportowej.

Rząd ma nadzieję, że dzięki organizacji tych wydarzeń, kraj odniesie korzyści gospodarcze. Klaster sportowy będzie również zarabiał na sprzedaży biletów.

Fantastyczny kierunek wypraw motorowych

Kiedy tor zostanie ukończony, będzie wspaniałym dodatkiem do polskiego krajobrazu wyścigowego. Tor zapewni miłośnikom wyścigów nowe miejsce do odwiedzenia, a także pomoże w promocji kraju.

Tor wyścigowy w Modlinie ma zostać ukończony w połowie 2020 roku, a jego otwarcie planowane jest na początek 2021 roku. Przyniesie to nowe doświadczenie dla Polaków i fanów wyścigów w całej Europie. Oczekuje się, że tor nie tylko przyniesie wiele wydarzeń do kraju, ale także wypromuje go jako miejsce turystyczne.