Opony letnie 17 225×55 – wysokie osiągi każdego samochodu

opony letnie 17 225x55
| | 0 Comments| 1:17 pm
Categories:

Opony letnie 225/55 R17 stosowane są głównie w samochodach osobowych od których oczekuje się dużej efektywności jazdy oraz dobrych osiągów. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie modele jak BMW serii 5, Skoda Karoq, Nissan Skyline, Infiniti Q50 L, Hyundai Azera i inne popularne samochody. Opony letnie 225/55 R17 nadają się również do niektórych samochodów dostawczych, takich jak Fiat Talento. Opona letnia idealnie sprawdza się, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 7 stopni Celsjusza.

Parametry opony 225×55 17

Opona letnia 225/55 R17 to nazwa, która informuje o wszystkich szczegółach dotyczących jej budowy. Takie oznaczenie jest powszechnie używane na całym świecie. Zaprojektowane zostało tak, aby pomóc kierowcom wybrać najlepsze rozwiązanie. Po każdej wartości w tym zapisie następuje określony parametr.

Pierwszą z liczb jest szerokość bieżnika. Jest to zazwyczaj najwyższa wartość i w tym przypadku wynosi 225 mm. Następna wartość to stosunek wysokości do szerokości opony i równy jest 55. Pozwala to określić dokładną wysokość dla konkretnego modelu opony. W dalszej kolejności można spotkać bardzo często oznaczenie „R”, które informuje, że mamy do czynienia z oponą radialną. Ostatnia wartość (17) to liczba cali felgi, na której można zamontować oponę. Takie parametry informujące o wymiarach opony znaleźć można we wszystkich krajach europejskich, a także w Azji i Ameryce.

W jakich warunkach pogodowych sprawdzi się opona letnia? 

Powszechnie przyjmuje się, że opony letnie można już założyć, gdy średnia dzienna temperatura przekracza 7°C. Niestety, coraz bardziej zróżnicowana pogoda między zimą, a wiosną utrudnia uwzględnienie tych wytycznych w konkretnych ramach czasowych. Dlatego nie zaleca się zmiany opon na letnie w pierwszych dniach, gdy temperatura przekracza 7°C. Należy poczekać aż pogoda się ustabilizuje na dobre i wówczas zdecydować się na zmianę opon na letnie.