Opony 195/65 r15 zimowe WR D4 Nokian

opona

Najnowszy z produktów pioniera odnośnie technologii ogumienia, opony 195/65 r15 zimowe, to kameleon na drogi zimowe. Wyjątkowe innowacje i doskonała przyczepność pozwalają na zrównoważone i bezpieczne kierowanie autem na mokrej czy też ośnieżonej nawierzchni. Ten mistrz warunków zimowych to pierwsza opona na świecie w klasie premium, która jest nam w stanie zaoferować przyczepność na wilgotnej nawierzchni w najlepszej z klas, która potrafi osiągnąć ocenę A na oznaczeniu UE. 

Najważniejsze innowacje

Zoptymalizowane lamele w bloku 

Lepsze wyczucie podczas prowadzenia, większa przyczepność w czasie zimy. Każda lamela oraz blok w wyróżniającym się style wzorze na bieżniku, ma dokładny kształt i precyzyjnie określoną rolę, co przekłada się w sposób bezpośredni na bardzo dobre prowadzenie i przyczepność. 

Żebro, które umożliwią dokładne prowadzenie 

opona

Centralny obszar zdominowany jest przez masywne i mocne centralne żebro. Lamele od mocnego centralnego żebra nie przebiegają poprzez całą jego szerokość, co polepsza kontrolę i dokładność podczas prowadzenia. 

Bloki, które zapewniają wydajność na ośnieżonej drodze 

Maksymalną przyczepność na śniegu za sprawą niewielkich bloków bieżnika, które znajdują się po obu stronach żebra centralnego i poprzecinane są za pomocą lameli w taki sposób, iż poprzyczepiane są one naprzemiennie do prawej oraz tak samo lewej strony. Bloki od bieżnika podzielone zostały na grupy trójelementowe. Mają one również na dole rowków części mające za zadanie wspomagać prowadzenie.