Zmień swoje opony, zanim będzie za późno!

opona

Zmiana opon z letnich na zimowe jest jednym z najważniejszych zabiegów, wykonywanych przy samochodzie. Data wymiany przypada zazwyczaj na pierwszą połowę listopada. Jednak, większość kierowców nie trzyma się tej zasady i pozbywa się letnich opon już w momencie, gdy temperatura spadnie poniżej 7°C. 

Dlaczego należy zmieniać opony z letnich na zimowe?

Coraz więcej osób rezygnuje ze zmiany opon letnich na zimowe. Niestety, wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z poważnych konsekwencji tego zachowania. Po pierwsze, opony przeznaczone na zimę posiadają krótszy czas hamowania niż te, używane latem. Ponadto, są one bardziej stabilne, a także mniej ślizgają się na lodzie. Zmniejsza to znacznie ryzyko wypadku. Jednak oprócz sameho posiadania opon, liczy się również ich jakość. Gdzie zatem kupić wysokiej klasy opony zimowe?

Opony Michelin zimowe

opona

Firma Michelin jest największym w Europie, a zarazem jednym z największych na świecie producentem opon. Oferuje ona szeroką ofertę wysokiej jakości opon na sezon zimowy, w rozsądnej cenie. Opony Michelin zimowe wypełnione są specjalna mieszanką, które nie twardnieje oraz nie traci elastyczności nawet, podczas siarczystego mrozu. Głębokość bieżnika opony, zgodnie z przepisami prawnymi, wynosi więcej niż 4 mm, co zapewnia lepszą amortyzację oraz większe bezpieczeństwo. Są cenione wśród kierowców, posiadają pozytywne opinie, a na internecie mozna znaleźć wiele testów, potwierdzających jakość opon zimowych firmy Michelin.