Polerowanie samochodu we własnym garażu

ld09_125_lite maszyna polerska dual action

Utrzymanie lakieru samochodowego w świetnej kondycji wymaga używania profesjonalnej chemii oraz narzędzi przeznaczonych do tego typu zadań. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było takie dostępu do maszyn polerskich, a zwykli użytkownicy nie mieli możliwości nawet wziąć udział w szkoleniach na ten temat. Dlatego polerowanie samochodów nie było tak popularne. Dziś każdy w swoim garażu może zrobić sobie małe studio detailingowe, bowiem wszystkie kosmetyki i maszyny polerskie są dostępne od ręki. Jak sprzęt zatem wybrać, aby zakup był udany a efekty polerowania zachwycające?

Charakterystyka maszyn polerskich typu DA

Obecnie najbardziej opłacalnym zakupem jest maszyna polerska Dual Action. Co oznacza skrót DA? Mówi o sposobie zachowania głowicy. Dzięki jej oscylacyjnemu ruchowi osiągamy znacznie lepsze efekty niż w przypadku zwykłych polerek rotacyjnych. Niezwykle istotnym z punktu widzenia zwykłego użytkownika jest fakt, że maszyną polerską DA pracuje się znacznie bezpieczniej. Przy niewprawnej ręce bardzo łatwo wykonać jeden ruch zbyt mocno, za głęboko lub po prostu pod niewłaściwym kątem. Może to spowodować głębokie wcięcie nie tylko w warstwie ochronnej lakieru, ale w samym lakierze. Od tego momentu dalsze polerowanie może wyrządzić straszne szkody na całej powierzchni opracowywanego elementu.

Dzięki wspomnianemu sposobowi pracy głowicy osiągamy mniejszą temperaturę na styku maszyny z opracowywanym elementem. Maszyna polerska Dual Action jest zatem idealnym rozwiązaniem dla początkujących osób, ponieważ wybacza wiele błędnych ruchów oszczędzając nasz lakier.