Jakie opony będą się bardziej opłacać?

Zanim podejmie się decyzję o wyborze typu opon ważne jest dokonanie oceny tego, które będą w stanie zapewnić większy komfort użytkowania, a także będą opłacalną finansowo opcją. Dokonanie właściwego wyboru to również zmniejszenie ryzyka występowania uszkodzeń opon i konieczności ich wymiany. 

Przy decydowaniu się na Opony Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całoroczne trzeba brać pod uwagę:

– dodatkowe koszty związane z obsługą ogumienia, 

– cenę,

– przebieg. 

Koszt wymiany opony 

Decydując się na opony letnie oraz zimowe trzeba liczyć się z kosztami opon. Dodatkowo trzeba poświęcić czas, czy na samodzielne dokonanie wymiany ogumienia, czy dokonanie takiej wymiany w profesjonalny sposób w warsztacie. Z tego powodu dla wielu kierowców znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na opony całoroczne. Taka Opona Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całoroczna nawet w najwyższej klasie miewa zbliżone koszty zakupu w stosunku do opon sezonowych. 

Trwałość opon 

Trzeba brać pod uwagę, że opony całoroczne będą zużywać się znacznie szybciej, niż opony sezonowe. Nawet w przypadku zdecydowania się na opony z najwyższej półki będzie można zauważyć, co najmniej dwadzieścia procent różnicy w tempie zużywania się całorocznego ogumienia w stosunku do opon sezonowych. Natomiast biorąc pod uwagę łączne koszty korzystania z opon sezonowych oraz całorocznych można nadal zyskać na wybraniu tego drugiego rodzaju ogumienia. Generalnie trzeba liczyć się z koniecznością wymiany całorocznych opon każdej jesieni.