Motoryzacja i Opony PIelęgnacja auta Pady do polerowania samochodu – jaki wybrać oraz jak prawidłowo go użytkować?

Pady do polerowania samochodu – jaki wybrać oraz jak prawidłowo go użytkować?

3D Car Care Light PURPLE Cutting Polishing Pad Wysokiej jakości średnio ścierny pad polerski 140mm
Categories:

Odpowiednie wypolerowanie lakieru w samochodzie sprowadza się nie tylko do wyboru odpowiedniej pasty, ale także do wykorzystania odpowiedniego sprzętu i związanych z nim akcesoriów. Na samym początku warto zadbać o wybór odpowiedniego padu polerskiego, zwanego również gąbką polerską.

Jak wybrać odpowiedni pad do polerowania samochodu?

Dopasowany sprzęt powinien być odpowiedni ze względu na kilka cech takich jak: dopasowanie rozmiaru do urządzenia oraz stopnia twardości do efektu, który chcemy osiągnąć. Wybór odpowiedniego sprzętu pozwala zredukować nawet 90% rys, które powstawać mogą na powierzchni karoserii. Warto zatem wiedzieć jaki pad polerski wybrać do odpowiedniej pasty. Do past mocno ściernych stosuje się najczęściej pady białe oraz niebieskie, które wykonywane są najczęściej z mikrofibry, gąbki, filcu polerskiego, czyli wełny naturalnej. Do poradzenia sobie z większymi zarysowaniami sprawdzą się również pady średnio ścierne, które stosuje się z pastami medium cut. Pady polerskie różnią się od siebie także kształtem i średnicą co pozwala na dopasowanie ich do wielkości polerowanej powierzchni, a ze względu na różny kształt, niektóre z nich mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. 

Jak używać pady do polerowania samochodu?

Niezależnie od rodzaju padu polerskiego należy go na początku delikatnie zwilżyć wodą, mając na uwadze to aby przypadkiem nie zamoczyć urządzenia elektrycznego. Po nałożeniu pasty polerskiej, obrabia się ją aż do uzyskania pożądanego efektu. Warto również wiedzieć, iż pady do polerowania samochodu wielokrotnego użytku, można prać i używać kilka razy. Oznacza to, że stanowią one wyjątkowo dobrą inwestycję dla każdej osoby dbającej o swój samochód.

3M - TRIZACT Krążek ścierny P3000 150mm