Nietypowa chemia motoryzacyjna

Chemia motoryzacyjna do wielu osób to po prostu zwykły szampon do mycia karoserii i być może jeszcze wosk, jeśli ktoś naprawdę dba o swoje auto. Świat środków czystości do samochodu jest jednak o wiele bardziej okazały i szeroki, niż można by przypuszczać. Znajdują się w nim naprawdę nietypowe środki, które pozwalają zachować w dobrej formie nawet najbardziej z pozoru błahe elementy samochodu. Jakie to środki?

Niepozorne środki czystości do samochodu

Wśród najbardziej niepozornych środków czystości wymienić należy z pewnością te, które dotyczą opon i felg. Mało kto zajmuje się w ogóle czyszczeniem tego elementu auta, ponieważ wychodzi z założenia, że nie ma to sensu. W końcu zaledwie po przejechaniu kilku metrów, zarówno opona, jak i felga na powrót będzie cała brudna. Środki tego typu nie służą jednak tylko do tego, aby opony lśniły czystością, lecz żeby je odpowiednio zakonserwować i zabezpieczyć. Dzięki temu są w stanie służyć nieco dłużej, co oczywiście zmniejsza koszt zakupu nowego kompletu opon.

A co z kabrioletami?

Innym przykładem nietypowych i małopopularnych środków czystości są te, które dotyczą samochodów cabrio. Jest to rynek chemii motoryzacyjnej, która jest mało popularna ze względu na małą ilość takiego typu aut na drogach. Nie mniej każdy posiadacz auta bez dachu musi mieć środki chemiczne, które pozwolą mu odpowiednio zakonserwować posiadany przez niego dach. Jest to bardzo ważne, ponieważ stałe otwieranie i zamykanie dachu powoduje, że przeciera się on w newralgicznych miejscach, co zwyczajnie doprowadza do jego podarcia się.

Comments are closed.