Motoryzacja i Opony Akcesoria samochodowe Utrzymanie farby samochodowej dla dłuższej żywotności – zaprawka lakiernicza

Utrzymanie farby samochodowej dla dłuższej żywotności – zaprawka lakiernicza

| | 0 Comments| 6:53 am
Categories:

Regularne mycie samochodu i nakładanie wosku lub uszczelniacza co jakiś czas może sprawić, że Twój samochód będzie wyglądał świetnie. Ale aby naprawdę przedłużyć żywotność lakieru pojazdu i uniknąć kosztownych napraw, należy zadbać o ochronę przed żywiołami, jak to możliwe. Rodzaj środowiska jazdy w również ma wpływ na to, jak długo farby samochodowe będą trwać.

Będziesz chciał rozważyć unikanie soli drogowej, jeśli mieszkasz, gdzie jest dużo śniegu, na przykład, lub wilgotne lato, jeśli mieszkasz gdzieś z dużą wilgotnością. Istnieje wiele małych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc utrzymać swój samochód farby dla dłuższego życia, oszczędzając pieniądze na rachunkach za naprawy w dół drogi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można chronić lakier samochodu na dłuższą żywotność.

Często myj swój samochód

Nawet jeśli używasz wysokiej jakości mydła do mycia samochodu i dobrej rękawicy do mycia samochodu, lakier Twojego samochodu będzie gromadził warstwę kurzu i brudu z czasem. Regularne mycie samochodu pomoże zapobiec zarysowaniu lakieru i uszkodzeniu lakieru przez ten kurz i brud. Umyj swój samochód co najmniej co drugi miesiąc lub w razie potrzeby, aby chronić lakier samochodu.

Jeśli prowadzisz czarny samochód lub jakikolwiek samochód w ciemnym kolorze, mycie go rzadziej pomoże zapobiec wirowaniu i zarysowaniu farby.

Na przykład, mycie czarnego samochodu co dwa tygodnie pomoże utrzymać farbę od gromadzenia się zbyt dużo kurzu i brudu, a mycie ciemnego koloru samochodu co dwa miesiące pomoże zapobiec swirl marks. Samochody w ciemnych kolorach będą wykazywać ślady wirowania bardziej niż samochody w jasnych kolorach, więc będziesz chciał je myć częściej, aby zapobiec uszkodzeniom.

Regularnie nakładaj uszczelniacz lub wosk

Zastosowanie wosku na bazie konkretnej zaprawki lakierniczej co kilka miesięcy ochroni lakier Twojego samochodu przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV, plamami wody i utlenianiem, które mogą powodować uszkodzenia lakieru.

Uszczelniacze są zazwyczaj łatwiejsze do zastosowania niż tradycyjne woski, choć oba będą chronić lakier samochodu.

Woski będą trwać dłużej niż uszczelniacze, ale mogą wymagać częstszego stosowania. Jeśli wolisz połysk wosku nad uszczelniaczem, pamiętaj, aby wybrać wosk na bazie carnauba. Zapewni on więcej połysku i ochrony niż syntetyczne lub naturalne woski.