Prywatnym czy wypożyczonym – jakim samochodem jeździć po torze wyścigowym?

Tory wyścigowe stają się coraz częściej odwiedzanymi obiektami sportowymi w Polsce. Ich popularność jest już tak duża, że właściciele nie ograniczają się tylko do udostępniania pętli toru chętnym, lecz przygotowują coraz atrakcyjniejszą ofertę dla swoich klientów. Jedną z najciekawszych form korzystania z torów, jest możliwość wypożyczenia samochodu i pokonania nim kilku okrążeń. Czy warto tak spędzić czas na torze, czy też może jednak lepszym pomysłem będzie jazda własnym autem?

Charakterystyka jeżdżenia prywatnym samochodem

Jazda na torze wyścigowym w Łodzi to z pewnością niecodzienne przeżycie – kliknij i sprawdź jej opis. Można dzięki temu przekonać się, jak używany w warunkach cywilnych pojazd, czyli w tradycyjnym ruchu drogowym, zachowuje się na sportowym obiekcie, na którym na co dzień zawodowi kierowcy walczą o jak najlepsze lokaty w wyścigach. Co to konkretnie oznacza, że nawet w zwykłym rodzinnym kombi można poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy? Oznacza to ogromną radość, zadowolenie oraz satysfakcje.

Oczywiście jazda takim autem ma również aspekt edukacyjny. Jak bowiem wiadomo, nawet najlepsza teoria nie zastąpi praktyki. Czymś zupełnie innym jest prowadzenie auta na ulicy pośród ruchu drogowego, a czymś innym na torze. Dzięki temu zdobywa się ogromne doświadczenie oraz nowe umiejętności, które z pewnością wpłyną na jakość i bezpieczeństwo jazdy samochodem.

Niestety pamiętać jednocześnie trzeba o tym, że poruszanie się prywatnym samochodem po torze, to poważne zagrożenie dla jego stanu technicznego, a także własnego portfela. Jazda zwykłym samochodem w warunkach torowych bardzo szybko doprowadza do zniszczenia opony, hamulce i zawieszenie. Często również wpływa na niepoprawną pracę silnika.

Charakterystyka jeżdżenia wypożyczonym samochodem

Co jednak bardzo ważne, nie trzeba wcale używać swojego samochodu, aby móc cieszyć się wrażeniami i przyjemnością korzystania z pętli toru wyścigowego. Co to oznacza? Że można udać się na taki tor i za niewielką opłatą wypożyczyć jeden z obecnych tam samochodów. O jakich autach konkretnie mowa? Są to samochody nie byle jakie, ponieważ najczęściej wypożyczyć można jeden z kilku modeli Ferrari czy też Lamborghini. Oznacza to zatem, że do dyspozycji gości torów wyścigowych oddawane są naprawdę pierwszorzędne auta, których prowadzenie jest samą przyjemnością.

Dlaczego warto się zdecydować na taką właśnie formę korzystania z toru wyścigowego? Przede wszystkim dlatego, bo ma się do dyspozycji samochód niebanalny, bardzo szybki, piękny i niecodzienny. Z pewnością każda minuta jazdy i prowadzenia takiego auta będzie przeżyciem niezapomnianym i wyjątkowym. Co więcej, prowadzenie takiego samochodu na torze wyścigowym będzie sporym wyzwaniem. W końcu ma się do czynienia z autami naprawdę szybkimi, w ich naturalnym środowisku, czyli w miejscu, gdzie nie obowiązują limity prędkości i gdzie można jechać tak szybko, jak tylko się da. A jakby tego było mało, nie niszczy się własnego samochodu podczas pokonywania kolejnych kółek, więc po zakończonej przyjemności można spokojnie własnym autem odjechać do domu. Jest to więc propozycja z pewnością bardzo atrakcyjna.