Podkład epoksydowy spray- jak działa?

| | 0 Comments| 12:00 pm
Categories:

Podkład epoksydowy w sprayu to profesjonalny, jednoskładnikowy preparat, który służy do konserwowania oraz ochrony różnego typu powierzchni metalowych. Zawiera w swoim składzie między innymi żywice epoksydowe, które można bezpośrednio stosować na aluminium, blachę, stal ocynkowaną oraz starsze powłoki lakiernicze. Jego właściwości izolacyjne sprawiają, że wykazuje dobrą przyczepność, jak i działanie antykorozyjne.

Jak działa podkład epoksydowy w sprayu?

Żywica epoksydowa jako składnik preparatu https://www.dlalakierni.pl/podklady-lakiernicze wykazuje lepsze właściwości izolujące niż żywica akrylowa, które określane są nawet jako 2 razy bardziej efektywne. Ich silne sieciowanie sprawia, że gwarantują optymalną szczelność powłoki, co zmniejsza przepuszczalność wilgoci przez podłoże. W związku z tym znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdzie niezbędna jest skuteczna izolacja.

Poza właściwościami produktu niezbędna jest także warstwa odpowiedniej grubości, najlepiej około 40-50 μm w odniesieniu do profesjonalnego malowania pojazdów. Grubość warstwy zawsze jednak  należy dopasować do potrzeb konkretnego produktu, jak i specyfiki prac.

W przypadku dwuskładnikowego preparatu, znaczenie ma przede wszystkim specjalny utwardzacz, który zmienia stan podkładu z ciekłego na stały w krótszym czasie. W ciągu 12 godzin następuje pełne utwardzenie powłoki, natomiast pyłosuchość następuje po 15 minutach, a suchość dotykowa po niespełna 90 minutach.

Dzięki temu możliwe jest pokrywanie różnego rodzaju elementów, w tym: stalowych, betonowych, ogrodzeń, jak i pozostałych powierzchni, a następnie podejmowanie kolejnych prac renowacyjnych tego samego dnia.

Dodatkowe zastosowanie podkładu epoksydowego

Podkład epoksydowy wbrew pozorom nie służy wyłącznie do przeciwdziałania korozji. Wiele osób używa go również do ochrony elementów ogrodzenia, laminatów, konstrukcji stalowych i pozostałych zastosowań przemysłowych. Wystarczy stosować go zgodnie z instrukcją, zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa, wykorzystując dostępne możliwości podkładu epoksydowego.