Motoryzacja i Opony Felgi Na czym polega polerowanie aluminium?

Na czym polega polerowanie aluminium?

| | 0 Comments| 11:41 am
Categories:

Polerowanie aluminium wymaga odpowiedniej wiedzy i narzędzi. Jest dość pracochłonne, ale daje świetne efekty. Błyszcząca i wypolerowana felga aluminiowa wygląda jak prawdziwy symbol luksusu, który każdy chciałby mieć w swoim samochodzie. Jest to coś, co może wzbudzać zazdrość.

Czyszczenie

Przed przystąpieniem do polerowania aluminium, dany przedmiot należy dokładnie oczyścić. Trzeba pozbyć się kurzu, brudu i błota. Nada się do tego gąbka z płynem do usuwania zabrudzeń. Następnie należy przedmiot wytrzeć do sucha, najlepiej papierowym ręcznikiem. Następny krok to usuwanie lakieru. Należy robić to przy pomocy specjalnego preparatu. Zmiękcza on pozostały lakier tak bardzo, że można usunąć go szpachelką. Następnie aluminium należy zeszlifować papierem wodnym. Na powierzchni nie mogą zostać absolutnie żadne pyłki, czy ryski.

Polerowanie aluminium

Na przedmiot, np. felgę aluminiową nakłada się specjalną pastę polerską. Po upływie wyznaczonego przez producenta czasu, należy przystąpić do właściwego polerowania. Można robić to ręcznie lub użyć koła polerskiego zamontowanego na wiertarce. Narzędzie trzeba dociskać dość mocno do polerowanej powierzchni. Każdy jej fragment trzeba opracować bardzo dokładnie, aby całość błyszczała w równy sposób. Na koniec, całość należy zabezpieczyć bezbarwnym lakierem. W innym wypadku, możemy nastawić się, że w najbliższym czasie, polerowanie aluminium trzeba będzie powtórzyć.