Motoryzacja i Opony Warsztat Klucz do kół – jak wybrać?

Klucz do kół – jak wybrać?

klucz do kół
Categories:

Każdy właściciel samochodu powinien posiadać odpowiednio dobrany klucz do kół. Narzędzie to wykorzystuje się do odkręcania albo dokręcania śrub mocujących koła konkretnego auta. Przeważnie posiada postać stalowej rurki lub pręta z wyprofilowanym końcem, jaki pasuje do nakrętek na określonym pojeździe.

Jak wybrać klucz do kół?

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że klucz do kół różni się w zależności od tego, jaki dokładnie posiada się samochód. Znaczna część aut wymaga bowiem zakupu specjalnych modeli, a nawet odrębnych narzędzi, aby skutecznie odkręcić śruby na kołach. Na samym początku powinno się wobec tego sprawdzić optymalny rodzaj oraz rozmiar dla danego pojazdu.

Rozmiar śrub mocujących koła podawany jest w milimetrach lub calach. Najczęściej wykorzystywane klucze do kół to modele:

  • krzyżakowe,
  • z gwiazdką,
  • płaskie,
  • nasadowe.

Przeważnie korzysta się z kluczy krzyżakowych, dlatego postrzegane są one jako uniwersalne narzędzia do tego typu zadań.

Parametry dodatkowe

Istotne jest również to, z czego został wykonany konkretny klucz do kół. Doskonały wybór stanowią modele stalowe dostępne na zamu.pl, ponieważ charakteryzują się sporą trwałością oraz wieloletnią wytrzymałością. Ergonomia również jest dosyć ważnym aspektem – narzędzie powinno być bowiem jak najwygodniejsze w użytkowaniu. Powinno mieć tak ukształtowane rękojeści, aby móc zapewnić pewny, silny chwyt, co znacząco uprości dokręcanie i odkręcanie śrub.

Jeżeli nie jest się wystarczająco pewnym co do ostatecznego wyboru, warto skonsultować się z mechanikiem lub ze sprzedawcą ze sklepu motoryzacyjnego. Fachowa porada z pewnością pozwoli na udany zakup. Klucz do kół jest bowiem niezbędnym narzędziem, które musi posiadać każdy kierowca. Przydaje się na przykład w sytuacji, kiedy najechało się na coś ostrego, co spowodowało pęknięcie opony.