Kleber Quadraxer 2 – co powinniśmy o nich wiedzieć?

opony

Ogumienie całoroczne, oferuje obecnie niemalże każdy z szanujących się producentów. Jeżeli szukamy opon z klasy średniej, to warto brać pod uwagę kleber quadraxer 2, które oferują nam doskonałe osiągi i dostępne są w atrakcyjnych cenach. 

Jakie rozwiązania zostały zastosowane? 

Model ten, wyposażono w kierunkowy bieżnik, którego układ rowków kształtem przypomina nieco literę V. Jest to zdecydowanie najczęściej napotykane rozwiązanie w wypadku ogumienia całorocznego, gdyż najlepiej sprawdzi się na zaśnieżonej, mokrej czy też pokrytej warstwą błota nawierzchni. W oponach Quadraxer 2 zastosowana została dodatkowo specjalistyczna technologia rynnowych kanałów, które stanowią ułatwienie w procesie odprowadzania wody i minimalizują ryzyko występowania zjawiska tak zwanego aquaplaningu. Szeroki wybór opon znajdziesz na stronie Miwan.pl

Co uległo zmianie w porównaniu do poprzednika? 

Pierwszy z modeli ogumienia całorocznego Quadraxer, został wypuszczony na rynek w roku 2011. W porównaniu do 1 generacji poprawie uległo hamowanie na wilgotnej nawierzchni, co znajduje swoje potwierdzenie na etykietach europejskich, które umieszczane są na ogumieniu – nowy model został oznaczony klasą B w tejże kategorii, zaś poprzednik posiadał przyznaną klasę C. Przekłada się to w sposób bezpośredni na drogę hamowania, która jest krótsza o 5 procent. Odporność na zjawisko aquaplaningu w tymże modelu, została zwiększona o 8 procent na drodze prostej, zaś o 4 procent na zakrętach. Prawie uległo również hamowanie na suchych nawierzchniach.