Motoryzacja i Opony Wnętrze auta Kiedy kupić pokrowiec samochodowy?

Kiedy kupić pokrowiec samochodowy?

wnętrze samochodu
Categories:

Pokrowiec warto mieć zarówno, kiedy jeździ się zupełnie nowym autem, jak i wtedy, kiedy auto ma już swoje lata. W pierwszym przypadku pokrowiec idealnie zabezpieczy tapicerkę, a w drugim poprawi wygląd auta wewnątrz. Korzyści z używania pokrowca jest oczywiście dużo więcej.

Ochrona tapicerki


Pokrowce samochodowe Carmager używane są przede wszystkim do ochrony tapicerki przed zniszczeniem. Oczywiście inny rozwiązaniem może być wymiana tapicerki. Jednak jest to rozwiązanie dość drogie. Dużo lepiej będzie kupić dobry pokrowiec, który może posłużyć nawet kilka lat. Pokrowiec warto posiadać zwłaszcza, jeśli ma się małe dzieci. Każdy rodzic doskonale wie jak dzieci potrafią brudzić w samochodzie. Wystarczy, że w nim jedzą czy piją podczas jazdy. Pokrowce na fotele samochodowe to skuteczny sposób na ochronę tapicerki przed dziećmi. Pokrowiec warto posiadać także w sytuacji, kiedy autem jeździ się w ubraniu roboczym. Taka odzież zwykle wykonana jest z bardzo twardych materiałów. W takiej sytuacji tapicerka może się znacznie wycierać.

Jaki materiał?


Wybierając pokrowiec warto jest także zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany. Może być to poliester, eko – skóra lub welur. Pokrowce z poliesteru są z pewnością najtańsze. Jednak warto jest wydać nieco więcej na ten z eko – skóry. Materiał ten jest bowiem bardzo odporny na wszelkie zabrudzenia. Zaletą pokrowców welurowych jest z pewnością to, że bardzo dobrze się układają.