Kable do ładowania aut elektrycznych – łatwe ładowanie samochodu elektrycznego

Kable do ładowania aut elektrycznych - łatwe ładowanie samochodu elektrycznego

Dzisiejszy rynek motoryzacyjny samochodów elektrycznych oferuje szeroką gamę typów pojazdów. Chociaż istnieje ogólnounijne porozumienie dotyczące uniwersalnego systemu wtyczek, nadal istnieje kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę, jeśli myślisz o zakupie samochodu elektrycznego. Na przykład, będziesz potrzebować odpowiedniego kabla do ładowania aut elektrycznych, jeśli chcesz ładować swój e-pojazd w domu lub w publicznych punktach ładowania.

Jakie są rodzaje kabli do ładowania samochodów elektrycznych?

Istnieją dwa rodzaje kabli do ładowania samochodów elektrycznych: kabel do ładowania w trybie 2 i kabel do ładowania w trybie 3. Kabel ładujący trybu 2 jest zwykle dostarczany z pojazdem fabrycznie i pasuje do każdego standardowego gniazdka domowego.

Jakie są rodzaje kabli do ładowania samochodów elektrycznych?

Komunikacja między gniazdem ładowania a samochodem elektrycznym

Komunikacja między gniazdem ładowania a samochodem elektrycznym odbywa się za pośrednictwem skrzynki, która pełni rolę pośrednika między pojazdem a wtyczką przyłączeniową (ICCB, wbudowana skrzynka sterownicza). Kabel ładujący trybu 3 to kabel łączący samochód elektryczny ze stacją ładującą. Nie jest to przedłużacz, ale jest dostępny w różnych długościach. Chociaż wtyczka typu 2 stała się normą w całej Europie, warto zapoznać się z lokalnymi kompatybilnościami. Szczegółową listę odpowiednich typów kabli do ładowania i typów wtyczek do samochodów elektrycznych znajdziesz w naszym poradniku.