Jazda autem na torze jako prezent – co warto wiedzieć?

Choć powszechnie się wydaje, że wręczanie prezentów szczególnie takim osobom, które mają bardzo charakterystyczną pasję, jest bardzo proste, to jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Przykładowo jedną z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych pasji jest motoryzacja. Co to jednak oznacza dla kogoś, kto szuka prezentu? Ogromny problem, ponieważ motoryzacyjnych prezentów nie jest zbyt wiele. Problem się rozwiązuje, gdy tylko w oczy wpadnie jazda autem na torze Wschodzący Białystok. Na czym to jednak wszystko polega?

Dlaczego prezenty motoryzacyjne bywają problemem?

Zanim przejdziemy do tego, na czym konkretnie polega prezent w postaci jeżdżenia po torze wyścigowym, najpierw warto sobie zadać pytanie, co sprawia, że motoryzacyjne prezenty są tak trudne? Szukanie odpowiedzi pozwoli docenić to, jak szczególny jest prezent w postaci jazdy na torze.

Co interesuje fana motoryzacji? Oczywiście samochody. Trudno jednak wręczyć komuś auto, bez posiadania na koncie kilku milionów. Z tego powodu najczęściej w takiej sytuacji wybór pada na różnego rodzaju ubrania, które nawiązują do motoryzacji poprzez zawarte na nich loga marek motoryzacyjnych. Nie jest to dobra decyzja, ponieważ nie ma znaczenia czy otrzyma się skarpety z logo Ferrari, czy też Audi, zawsze będą to tylko skarpetki. Z tego właśnie powodu tak mocno docenia się prezent w postaci jazdy autem na torze Wschodzący Białystok. Nie tylko ma się namacalny dostęp do samochodu, lecz dodatkowo w miejscu, które jest dla każdego miłośnika auta szczególne. Na czym to jednak wszystko polega?

Na czym polega prezent w postaci jazdy na torze?

Prezent polegający na jeżdżeniu samochodem na torze to coś bardzo szczególnego. Po pierwsze sama jego realizacja początkowa jest już czymś całkowicie odmiennym od tego, do czego można być przyzwyczajonym w przypadku klasycznego prezentu. Nie otrzymuje się wszystkiego na raz, lecz jedynie voucher, który uprawnia do realizacji. Dopiero po umówieniu się na torze na odpowiedni dzień i godzinę, można przejść do tego, co jest najważniejsze, czyli jazdy.

Dzień realizacji prezentu rozpoczyna się od krótkiego szkolenia. Chodzi w tym wypadku o to, aby zasady jazdy na torze były jasne i w pełni zrozumiałe. Dodatkowo kierowca przechodzi szybkie szkolenie dotyczące jazdy wybranym przez siebie autem, jego sposobu prowadzenia i podstawowej obsługi. Na koniec nie pozostaje nic innego, jak wejście do auta – na początek na siedzenie pasażera – i pokonanie z instruktorem jednego okrążenia. Na koniec następuje zamiana miejsc i możliwość przejechania kilku okrążeń prawdziwym samochodem marzeń.

Dlaczego warto?

Jak zatem widać po powyższym opisie, ma się do czynienia z prezentem naprawdę bardzo interesującym i ciekawym. Szczególnie dla kogoś, kto pasjonuje się motoryzacją. Z tego powodu warto poważnie pomyśleć o takim właśnie prezencie, bo nawet jeśli nie jest on zbyt tani – kilka okrążeń to kilkaset złotych – to jednak radość, którą wyniesie z tego doświadczenia obdarowana osoba, będzie naprawdę bardzo szczególna.