Jak działa miernik lakieru?

Miernik lakieru to doskonałe urządzenie podczas nabywania pojazdu. Miernik lakieru umożliwia rozpoznanie, czy auto jest powypadkowe oraz czy ma za sobą naprawę blacharską. Sam miernik grubości lakieru to natomiast nie wszystko: należy wiedzieć, jak go wykorzystać!

Wartości mierników grubości lakieru wahają się od kilkudziesięciu do powyżej 3 tys. zł Kupując miernik grubości lakieru należałoby się potwierdzić, czy funkcjonuje on na rozmaitych powierzchniach lub jedynie na stali Utrudnieniem podczas korzystania z miernika jest to, iż nie ma żadnej wartości charakteryzującej przemysłową grubość lakieru.

Czym jest miernik lakieru? Kiedy warto korzystać z niego?

Miernik lakieru to narzędzie, jakie, jak sama nazwa sugeruje, służy do robienia testu grubości warstwy lakierniczej. Dzięki niemu dowiemy się, czy powłoka lakieru była kiedykolwiek zmieniana, natomiast co za tymże idzie, czy pojazd, jaki chcemy kupować, uczestniczył w wypadku. Bardzo rzadko, ponieważ zdarza się sytuacja, że grubość zmienianego lakieru jest tożsama z przemysłową.

Potrzeba do tego nie lada fachowca, natomiast także usługa zrobienia tak dokładnego lakierowania jest na tyle droga, że decydują się na nią zazwyczaj posiadacze pojazdów ekskluzywnych. Jeżeli więc chcemy kupować pojazd z sektora wtórnego, takie narzędzia na pewno nam się przyda.

W jaki sposób funkcjonuje miernik lakieru?

Stan blacharski to jedna spośród najistotniejszych spraw, jaką powinniśmy sprawdzić przed doborem pojazdu używanego. Dzięki miernikowi grubości lakieru dowiemy się, czy auto było naprawiane. Naturalnie, usuwanie zagłębień lub zarysowań parkingowych nie jest niczym złym.

Dobre narzędzie pozwala nam natomiast zobaczyć, czy zapewnienia sprzedawcy dotyczące kondycji pojazdu pokrywają się ze stanem rzeczywistym pojazdu. Jak funkcjonuje tester lakieru? Tego rodzaju sprzęt stosuje technologię indukcji magnetycznej czy prądów wirowych.