Motoryzacja i Opony Wnętrze auta Jak dbać o wnętrze samochodu?

Jak dbać o wnętrze samochodu?

| | 0 Comments| 3:37 pm
Categories:

Biorąc się za czyszczenie samochodu należy pamiętać, że dbanie o jego wygląd zewnętrzny to trochę za mało. Człowiek w posprzątanym w środku samochodzie, nie zakurzonym, z wypraną tapicerką i bez walających się śmieci będzie czuł się lepiej. Samo poodkurzanie może nie wystarczyć.

Od czego zacząć sprzątanie samochodu w środku?

Jeśli posprzątaliśmy już samochód z grubszych śmieci i odkurzanie mamy za sobą powinniśmy wziąć się za dokładne wyczyszczenie dywaników samochodowych. W przypadku tych gumowych sprawa jest prosta, wystarczy, że umyjemy je wodą z płynem, opłuczemy i zanim skończymy sprzątanie auta będziemy mogli włożyć je suche z powrotem do samochodu. Sprawa się trochę komplikuje, przy dywanikach welurowych, należy je wytrzepać, odkurzyć, a odpowiednio dobrane kosmetyki samochodowe https://glossfactory.pl do ich czyszczenia na pewno poradzą sobie z ich doczyszczeniem – trzeba jednak bezwzględnie pamiętać, że dopóki całkowicie nie wyschną nie powinniśmy wkładać ich do samochodu, a to może potrwać nawet 2 dni.

Czym czyścić deskę rozdzielczą?

Każdy kierowca, która dba o swoje auta, ma w samochodzie zawsze pod ręką zestaw mokrych chusteczek przeznaczonych do czyszczenia kokpitu i nie dopuszcza do powstania dużych zabrudzeń, czy zalegania kurzu. Jeśli jednak nam się to przydarzy, najpierw powinniśmy wytrzeć całą deskę rozdzielczą mokrą ściereczką z odpowiednim płynem, a później użyć preparatu zabezpieczającego nabłyszczającego, lub matującego.

Jak dbać o szyby i lusterka?

Te powinny być zawsze i bezwzględnie czyste, ponieważ ich przejrzystość ma wpływ na naszą widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo. Warto postawić na specjalne płyny do czyszczenia, które zabezpieczają powierzchnie przed zabrudzeniami i zaparowywaniem.