Dlaczego warto wybrać się na tor Białystok?

Tor Białystok jest to obecnie zdecydowanie najjaśniejszy punkt na całej motoryzacyjnej mapie nie tylko Białegostoku, ale również województwa podlaskiego. Dlaczego warto wybrać się na wspomniany obiekt?

Co dokładnie warto wiedzieć o torze wyścigowym w Białymstoku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany obiekt wyróżnia się na tle innych torów wyścigowych w Polsce przede wszystkim niezwykłym umiejscowieniem. Warto bowiem wiedzieć, że tor jest zlokalizowany pośród malowniczych lasów. Należy także mieć świadomość, że tor Białystok (devilcars) znajduje się bardzo bliska znanego wszystkim lotniska Krywlany. Godny uwagi jest fakt, że jest to jedna z bardziej cichych dzielnic w całym Białymstoku.

Czym jeszcze charakteryzuje się Tor Wschodzący Białystok?

Warto wiedzieć, że długość toru wynosi 1050 metrów, z kolei szerokość to 10 metrów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jednym ze zdecydowanie najczęściej wymienianych argumentów przemawiających za wybraniem się na tor w Białymstoku jest świetna przyczepność. Zapewnia ją oczywiście asfaltowa, równa nawierzchnia.

Należy mieć świadomość, że nie tylko doświadczeni, ale również początkujący kierowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy po profesjonalnym torze wyścigowym. Ich poziom zostanie zweryfikowany przez dziewięć zakrętów, które cechują się różną ostrością.

Oczywiście na torze można będzie przetestować szybkość nie tylko i wyłącznie swojego, ale również wypożyczonego samochodu wyścigowego. Kierowcy będą mogli sprawdzić szybkość m.in. ferrari na prostej liczącej 450 metrów.