Czy warto stosować pasty polerskie do lakieru regularnie?

Wiele osób chcąc uzyskać ładny wygląd samochodu, używa przy każdym pastowaniu środków ściernych, co w konsekwencji może prowadzić do powstania ogromnych zniszczeń. Aby zrozumieć, dlaczego pasta do polerowania lakieru nie powinna być stosowana zbyt często, należy poznać zasadę jej działania, a jest ona bardzo prosta.

Pasty polerskie do samochodu zawierają w swoim składzie niewielkie cząsteczki, które działają podobnie jak peeling do twarzy i podczas ich wcierania w lakier ścierają wierzchnią jego część.

Niestety warstwa bezbarwnej powłoki zapewniającej połysk karoserii nie jest zbyt gruba, dlatego regularnego stosowania prowadzimy do systematycznego unicestwiania lakieru na naszym pojeździe.

Pamiętajmy jednak, że to nie pasta polerska do lakieru jest problemem, a nasze podejście. Zamiast stosować te środki przy każdym pastowaniu, powinniśmy ograniczyć ich używanie do sytuacji, gdy lakier jest mocno porysowany. Jeśli rysy nie są głębokie, wystarczy woskowanie. Dobry środek skutecznie zasłania wszelkie niedoskonałości i zapewnia piękny wygląd.

Pasta do polerowania lakieru powinna być używana tylko raz na jakiś czas i najlepiej, jeśli zajęciem tym zajmie się profesjonalista. Samodzielne polerowanie samochodu bardzo często kończy się słabym efektem, dlatego wizyta w salonie autodetailongowym wydaje się być najlepszym wyborem.

Cena co prawda będzie wyższa, ale zrekompensuje nam ją piękny efekt i pewność, że cały proces został przeprowadzony zgodnie z zaleceniami producentów danej pasty polerskiej do lakieru