Motoryzacja i Opony Akcesoria samochodowe Bagażnik rowerowy na hak

Bagażnik rowerowy na hak

Categories:

Jedną z dostępnych opcji, jeżeli chodzi o bagażniki rowerowe do auta, jest platforma rowerowa na hak. Rozwiązanie dobre, ale nie dla każdego.

Cechy platformy rowerowej

Podobnie, jak w przypadku każdego innego sprzętu, ważne jest zwrócenie uwagi na kilka podstawowych aspektów. W przypadku bagażnika rowerowego do samochodu zaliczać się do nich będą:

– szybki montaż i demontaż produktu – jest to bardzo istotne w przypadku, kiedy bagażnik jest przez nas użytkowany tylko kilka razy w roku,

– ilość rowerów – w przypadku rodziny dwuosobowej bardzo istotne jest zamontowanie za pomocą jednego bagażnika wszystkich dostępnych jednośladów. Ważne jest, że na rynku znaleźć można bagażniki, na których można zamontować 2, 3 lub 4 rowery. Przy tym dostępne są również takie (najczęściej w przypadku tych na 2 lub 3 rowery), które można powiększyć dodatkowo o jeden rower. Jest to bardzo przydatna opcja w przypadku rodziny 2+2,

– ładowność – bardzo ważna cecha w przypadku przewożenia więcej niż jednego roweru. Szacuje się, że większość standardowych rowerów waży około 15 kilogramów, natomiast te elektryczne są znacznie cięższe. W związku z tym warto zwrócić uwagę również na tę cechę bagażnika,

– opcja odchylenia – nie jest to opcja dostępna w przypadku każdego bagażnika. Niemniej w dłuższej trasie jest bardzo pomocna. Dzięki niej mamy możliwość obrotu platformy z rowerami nawet o 90 stopni. Tym samym osoba odchylająca ma możliwość wyciągnięcia czegoś z bagażnika samochodu.

Na co zwrócić uwagę, kupując bagażnik na hak holowniczy?

Decydując się na zakup bagażnika rowerowego do samochodu, istotne jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Warto sprawdzić, czy platforma jest produkowana przez renomowanego producenta. Istotne jest również to, czy producent daje odpowiednie certyfikaty. Niestety te dwa aspekty niosą za sobą również wyższą cenę. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę bagażnik rowerowy do auta na hak holowniczy kupuje się na dłuższy okres czasu. Tym samym nie warto kupować produktów z dolnej półki cenowej. Niestety można się spodziewać, że nie będą one dobrej jakości.

Montaż bagażnika

Część z dostępnych na rynku platform ma już wbudowane kontrolki, na podstawie których można stwierdzić czy montaż bagażnika przebiegł pomyślnie (informuje o tym zielone światło). Zdecydowana większość bagażników rowerowych montowana jest szybko i sprawnie. Często nawet, nie są potrzebne, dodatkowe narzędzia. Wystarczą tylko te podstawowe albo nie są one potrzebne wcale. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że można zabierać ze sobą rowery również na krótsze trasy. 

Podsumowanie

Warto stwierdzić, że rynek bagażników rowerowych do samochodu jest bardzo rozbudowany. Potencjalny klient ma trudny orzech do zgryzienia zanim zdecyduje się na wybrany model bagażnika samochodowego. Warto pamiętać, że cena przekłada się zawsze na jakość kupowanego produktu. Nie ma więc sensu kupować bagażników z niższej półki cenowej. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w te nieco droższe, posiadające certyfikaty i atesty.