Wymiana opon – o czym należy pamiętać?

Wymiana opon znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa, dlatego też nie można o niej zapominać. Warto jednak wspomnieć o tym, że opłaca się wymieniać nie tylko same opony, ale również wentyle. Niestety z rozwiązania tego korzysta bardzo niewielu kierowców. Dzięki systematycznej wymianie wentyli można utrzymać idealne ciśnienie przez długi okres czasu.

O czym należy pamiętać?

Z tego, co dowiedzieliśmy się od olsztyńskiego salonu Nord Auto, Znaczna większość kierowców posiada dwa zestawy felg. Mowa tutaj oczywiście o felgach stalowych i aluminiowych. W tym drugim przypadku często korzysta się z pomocy specjalnego zestawu antykradzieżowego. Odwiedzając pobliski punkt wulkanizacyjny nie można oczywiście zapomnieć o zabraniu specjalnego klucza bez którego wymiana opon będzie niemożliwa. Kierowcy którzy posiadają dwa różne komplety felg powinny sprawdzić także, czy poszczególne zestawy śrub będą idealnie pasować do wybranego kompletu. Niestety niektóre felgi stalowe i aluminiowe mogą posiadać nieco inne śruby.

Cenne wskazówki

Po wymianie opon warto dokładnie je wyczyścić wraz z felgami. Dopiero po tej czynności można je odłożyć do przechowywania. Na rynku jest wiele godnych polecenia środków do pielęgnacji opon i felg. W ten sposób można zadbać nie tylko o ich design, ale również można znacząco wydłużyć ich żywotność. Zimowe opony warto wymienić na letnie, gdy na dworze zrobi się znacznie cieplej. Specjaliści od motoryzacji zalecają wymianę, gdy średnia temperatury dobowej przekroczy 7 stopni Celsjusza. Aby uniknąć kolejek warto jednak na wymianę opon zapisać się nieco wcześniej.