Najczęstsze błędy podczas glinkowania lakieru

Glinkowanie lakieru to świetny proces, który zasadniczo pozwoli nam na wyczyszczenie bardzo dokładnie karoserii naszego samochodu. Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze, a mianowicie czy przypadkiem nie robimy wiele błędów wykonując takie glinkowanie samochodu samodzielnie? Okazuje się, że niestety tak. Jakie to są błędy?

1) brak należytego oczyszczenia auta

Przede wszystkim wielu osobom nie chce się za dobrze czyścić powierzchnię samochodu. W ten sposób niestety doprowadzamy do bardzo wielu poważnych problemów. Przede wszystkim wówczas glinka może okazać się zupełnie nieskuteczna. Co więcej – może nawet dojść do Zarysowania karoserii.

Generalnie bowiem przed każdym glinkowaniem lakieru należy jego powierzchnię dokładnie oczyścić przy użyciu specjalnego szamponu do samochodu oraz ściereczki z mikrofibry.

2) złe poruszanie glinką

Niestety także wiele osób nie potrafi się prawidłowo posługiwać taką glinką. Chodzi tu o to, że wykonują oni ruchy okrężne. Tymczasem one nie są dozwolone. Powinno wykonywać się jedynie ruchy w przód i w tył, okresowo także na boki.

Warto w tym punkcie wspomnieć o tym, że niestety część osób także nieprawidłowo posługuje się samą glinką. Otóż niejako używają oni jednej glinki wielokrotnie. Tymczasem stanowczo jest toto produkt jednorazowego użytku. Jeśli raz zostanie już użyty i będziemy widzieć, że została na nimpewno warstwa brudu, to taki pasek glinki stanowczo nadaje się tylko i wyłącznie do wyrzucenia. Warto jeszcze dodać, że jeśli glinka upadnie nam na ziemię, to także już do niczego nie będzie się nadawała.