Mitsubishi Lancer EVO – idealny samochód sportowy

Mitsubishi Lancer Evo 10

Mitsubishi Lancer EVO to samochód sportowy, który produkowany był przez firmę Mitsubishi. Wyróżnia się wiele jego wersji.

Mitsubishi Lancer

Najnowsza wersja samochodu to Mitsubishi Lancer Evolution i jest to jego dziesiąta generacja. Pojawiła się ona pod koniec 2007 roku i była produkowana aż do końca roku 2015. Obecnie samochód ten nie jest już produkowany przez firmę Mitsubishi w żadnej wersji. Ostatni model tego pojazdu charakteryzował się przede wszystkim masą wyższą niż wcześniejsze modele. Posiadał on również bogatsze wyposażenie wewnętrzne, a także wyższy komfort jazdy. Wśród jego wersji, które były dostępne na rynku można wymienić następujące:
– GSR MT,
– GSR MT (GT 350),
– MR SST,
– FQ-400.

Specyfikacja samochodu

Mitsubishi Lancer EVO to samochód produkowany w segmencie G, czyli samochód sportowy. Głównym atutem tego rodzaju samochodów jest możliwie jak najlepsze ich prowadzenie. Był on produkowany w wersji sedan oraz posiadał cztery sztuki drzwi. Samochód posiadał na wyposażeniu dwulitrowy silnik o czterech cylindrach. Silnik miał możliwość osiągania mocy od 295 do nawet 400 KM. Pojazd ten charakteryzował się napędem na wszystkie koła oraz posiadaniem dwusprzęgłowej skrzyni biegów, która występowania w dwóch wersjach. Wśród nich można wymienić 5-biegową manualną skrzynię biegów oraz 6-biegową automatyczną skrzynię biegów, w zależności od wyboru dokonanego przez klienta. Ten model samochodu z pewnością przypadnie do gustu każdej, nawet najbardziej wymagającej, osobie.