Dodge Challenger – dawka historii

Dodge Challenger posiada ciekawą historię, przez niektórych uznawany za prawdziwe dzieło motoryzacji. W jaki sposób rodziły się kolejne generacje tego wysublimowanego samochodu? Zaraz się nim zapoznamy.

Pierwsza generacja

Jego pierwsza wystawa nastąpiła w roku 1970. Projektanci stworzyli go w ramach rywalizacji z Chevroletem Camaro i Fordem Mustangiem. Niestety, nie każdy mógł go mieć, powstał dla bogatych klientów, którzy mogli cieszyć się tym luksusem, by nim jeździć. Wyśmienicie wyposażony w środku, z dużym rozstawem osi oraz masywnym nadwoziem wzbudzał zachwyt. Stał się niesłychanym dziełem motoryzacyjnym. Jednak czas mijał i nadeszła pora na…

Drugą generację

Samochód został pokazany w 1978 roku. Oczekiwania były ogromne, wspominano jego poprzednika i wrażenie jakie robił. Pod nazwą Challenger sprzedawano samochód Mitsubishi Galant Lambda coupé. Wciąż skupiano się, by pokazać jego silnie sportowy charakter. Tym razem minęło dużo więcej czasu, ale doczekano się! Pojawiła się..

Trzecia generacja


Pojawił się na rynku w 2007 roku. Fani samochodu upajają się jego siłą, brutalnością połączoną z wykwintnym stylem. Stanowi również hołd i wspomnienie związane z pierwszą generacją, w której dostrzegamy niewiarygodnie piękne dzieło.
Tak oto prezentuje się historia Dodge Challenger, które w tym roku obchodzi swoje pięćdziesięciolecie. Jego pierwsza generacja przywodzi na myśl piękną dbałość o szczegóły oraz intrygujące dzieło. Na szczęście wciąż możemy się cieszyć trzecią generacją, która w znakomity sposób przypomina o swoim przodku.