Czym jest KTM X Bow?

Dla wielu jest to droga zabawka, dla innych niepotrzebny wynalazek, a jeszcze dla innych genialna maszyna, która pozwala poczuć się prawie jak kierowca formuły 1. Jak to w końcu jest z KTM X Bow? Czym jest ten pojazd i dlaczego warto się nim zainteresować?

Czym jest ten pojazd?

Pokrótce jest to dwumiejscowy roadster, który bądźmy szczerzy, nie zachwyca swoim wyposażeniem. Nie ma tu ani klimatyzacji, ani radia, ani nawet wykładzin, normalnych siedzeń, czy też dachu. A co zatem jest w tym ultra drogiej maszynie, która kosztuje bagatela 60 tysięcy euro?
Przede wszystkim otrzymuje się dwie rzeczy. Bardzo niską wagę całej maszyny, która wynosi około 700 kilogramów, oraz niezwykle mocny silnik produkcji Audi o pojemności 2 litrów, mocy 240 koni mechanicznych oraz astronomicznych 310 Nm momentu obrotowego. Nie ma tu zatem wiele przesady w tym, że jest to właściwie sam silnik, do którego przymocowane są podstawowe elementy samochodu.

Dlaczego warty jest zainteresowania?

Co oznacza takie połączenie ogromnej mocy z bardzo niską wagą? Powoduje to, że jazda KTM X-Bow, to niezwykłe przeżycie, którego nie da się opisać żadnymi słowami. Auto przyśpiesza w około 2 sekundy do pierwszej setki i osiąga 220 kilometrów na godzinę. W zakrętach dzięki bardzo nisko położonemu środkowi ciężkości trzyma się jak przyklejony, co pozwala osiągać duże prędkości nie tylko na prostych, ale i na łukach.
Jak łatwo się domyślić, jest to zatem maszyna przystosowana typowo do torowej zabawy. Zarówno pod kątem rozrywki, jak i również zawodów sportowych.

Comments are closed.