Co warto wiedzieć na temat gąbek polerskich

Gąbka polerska w fachowych rękach, wraz z odpowiednio dobranym samochodowym kosmetykiem, potrafi zdziałać cuda i odświeżyć karoserię samochodu. W sprzedaży znajdują się gąbki różnego typu i twardości, które stosowane są nawet do usuwania rys i zadrapań lakieru. Gdy pojedyncze defekty tego typu znajdują się na karoserii naszego auta, nie musimy od razu szukać lakiernika.

Twarda gąbka do polerowania


Wyjątkowo przydatny gadżet do zadbania o nasz samochód to twarda gąbka polerska. To właśnie za pomocą tego typu gąbki oraz odpowiednich środków polerskich, można usunąć sporo defektów z karoserii. Warto pamiętać jednak o tym, by tego typu działania zlecić osobie zajmującej się tak zwanym car detailingiem. Trzeba mieć po prostu odpowiednią techniką nakładania past polerskich o dużych możliwościach ścierania, tak by nie przedobrzyć podczas stosowania.

Miękka gąbka polerska


Miękka gąbka do polerowania nie wymaga już tak zaawansowanych umiejętności i techniki podczas jej użytkowania. Ze względu na łagodny sposób ścierania, tego typu gąbka bardziej służy do nabłyszczania lakieru i wydobywania jego piękna, niż do usuwania defektów. Ta gąbka jest zatem bezpieczna nawet w rękach laików. Warto kupić ją jeżeli jest się właścicielem na przykład samochodu o ciemnej karoserii. Stosowane regularnie różnego rodzaju woski i nabłyszczacze, pozwalają wydobyć piękno lakieru na wierzch. Samochód prezentuje się wtedy naprawdę elegancko i nienagannie, a prosty zabieg upiększający potrafi odjąć mu wizualnie lat.